26. február bol deň, kedy si už štvrtýkrát mali možnosť zmerať sily a ukázať hokejbalové schopnosti medzi sebou deti zo základných škôl registrovaných v projekte Školského hokejového inštitútu pod záštitou Krajského centra voľného času v Trenčíne a pod dozorom našej hokejovej Dukly.

Turnaj sa uskutočnil na základnej škole Na Dolinách za účasti už siedmych základných škôl z okresu Trenčín.„Turnaj mal veľmi dobrú úroveň, herne bol asi najvyrovnanejší spomedzi všetkých doposiaľ odohratých. Vidieť, že deti poctivo trénujú a každým dňom sa zlepšujú a posúvajú ďalej. Čo je ale dôležité, baví ich to, napĺňa, je badať obrovská túžba víťaziť a nám všetkým to dodáva veľkú energiu. Musím povedať, že aj v očiach vedenia celého projektu je Trenčín vnímaný veľmi pozitívne a treba vyjadriť poďakovanie učiteľom – trénerom, za odvedenú prácu a prístup k celému tomuto projektu,”okomentoval priebeh štvrtej Tipsport hokejovej prípravky hlavný organizátor a marketingový manažér Dukly Igor Klemens.

Dnes sme okrem vynikajúcej atmosféry, vďaka žiakom domácej školy, boli svedkami veľmi tesných výsledkov a o konečnom umiestnení naozaj rozhodoval jeden či dva góly. Sedem mužstiev sa vyžrebovalo do dvoch skupín, kde odohrali zápasy systémom “každý s každým”. O tretie miesto zviedli boj druhé mužstvá v skupinách a víťazi skupín si potom zmerali sily vo finále pred búrlivou atmosférou, kde domácich hnala za víťazstvom plná hala detí, ktoré si pripravili aj pekné transparenty na podporu svojich. Nakoniec sa v boji o bronz presadili hráči zo ZŠ Novomeského, vo finále sa tešila „Sedmička“.

O 3.miesto:

ZŠ Novomeského – ZŠ Veľkomoravská 1:0

Finále

ZŠ Hodžova – ZŠ Na Dolinách 1:0

Komentáre

0