Pod záštitou IHŠ ( Inštitút hokejových štúdií ) sa v regióne Trenčín rozbehol projekt zameraný na deti Základných škôl, ktorý by mal “vyhnať” deti od počítačov k športu, v tomto prípade k hokejbalu či k hokeju. Dukla Trenčín s radosťou privítala možnosť stať sa súčasťou tohto programu a zároveň podporiť všetky aktivity s tým spojené.

Momentálne je do akcie zapojených 5 základnych škôl v meste Trenčín, s tým, že deti na školách dostali zadarmo výstroj a raz do mesiaca budú medzi sebou turnajovo súťažiť v hokejbale, respektíve v hokeji. Prvý takýto turnaj si zobrali na “starosť” Richard Lintner, ktorý je spolu s Michalom Handzušom tvárou celého projektu, a marketingový manažér Dukly Igor Klemens, ktorý bude región Trenčín manažérsky zastrešovať. 23.októbra sa teda pod ich “velením” uskutočnil prvý hokejbalový turnaj základných škôl na ZŠ Novomeského.

„Celý turnaj mal skvelú športovú úroveň, napätie, súťaživosť a deti si odniesli domov okrem zážitkov aj veľa dobrej nálady. Treba povedať, že výsledky neboli dôležité, aj keď samozrejme vyhrať chcel každý a na ihrisku sa občas aj zaiskrilo. Veľké uznanie patrí aj ľuďom, ktorí deti na školách k tejto činnosti vedú, podporujú ich a venujú im svoj čas v podobe tréningových jednotiek,“ okomentoval prvé podujatie marketingový manažér Dukly Igor Klemens. Celý projekt nesie názov Tipsport hokejová prípravka a jeho cieľom je dostať deti na športoviská, v tomto prípade na hokej, hokejbal. Veríme, že v budúcnosti práve vďaka takýmto aktivitám u nás vyrastie ďalší Hossa, Gáborík, Lintner, Chára, Handzuš či iní skvelí hokejisti.

“Osud slovenského športu číslo 1 nám nie je ľahostajný a je nám jasné, že nové talenty nevychová ulica, ale len fungujúci systém športovania od najútlejšieho veku. Preto vítame cielenú aktivitu Školskej hokejovej a hokejbalovej ligy. Tá dáva deťom možnosť držať už veľmi skoro hokejku namiesto mobilu, či tabletu,” povedal Jaroslav Taraba, predseda predstavenstva Tisport SK, a.s., partnera projektu.

Výsledky prvého kola Školskej hokejbalovej a hokejovej ligy:

1.miesto : ZŠ Hodžova pod vedením pána Goliana
2.miesto : ZŠ Na Dolinách pod vedením pána Bakoša
3.miesto : ZŠ Novomeského pod vedením pána Porošína
4.miesto : ZŠ Veľkomoravská pod vedením pána Šumichrasta
5.miesto : ZŠ Dlhé Hony pod vedením pani Halgošovej

RTEmagicC_tp1.jpgRTEmagicC_tp2.jpgRTEmagicC_tp3.jpgRTEmagicC_tp4.jpgRTEmagicC_tp5.jpg

 

Komentáre

0