Projekt Školskej hokejovej a hokejbalovej ligy (ŠHHL) vstupuje do svojho tretieho ročníka. Vďaka nemu privoňala k týmto populárnym športovým odvetviam už takmer tisícka detí na vyše 30 základných školách zo Spiša, Banskej Bystrice, Trenčína a bratislavskej Petržalky. Novinkou je, že patronát nad aktivitou preberá nový partner – stávková kancelária Tipsport, ktorá založila Tipsport prípravku.

Cieľom projektu Školská hokejbalová a hokejová liga (ŠHHL) je vytváranie podmienok pre masové športovanie detí a mládeže na školách. ŠHHL oslovuje všetky školy v dotknutej spádovej oblasti, ponúka materiálne zabezpečenie formou hokejbalového a hokejového výstroja v takej miere, aby deti mohli trénovať aj na hodinách telesnej výchovy. ŠHHL spolupracuje s riaditeľmi škôl a učiteľmi telesnej výchovy a využíva obrovský záujem detí o hokejbal v letných podmienkach a o hokej v zime.

Stávková kancelária Tipsport SK podporuje hokej z pozície generálneho partnera hokejovej Extraligy, tentoraz sa rozhodla podporiť ambiciózny projekt zameraný na mládež. “Osud slovenského športu číslo 1 nám nie je ľahostajný a je nám jasné, že nové talenty, ktoré nahradia naše hviezdy v NHL, KHL, ale aj Tipsport Extralige, nevychová ulica, ale len fungujúci systém športovania od najútlejšieho veku. Preto vítame cielenú aktivitu Školskej hokejovej a hokejbalovej ligy. Tá dáva deťom možnosť držať už veľmi skoro hokejku namiesto mobilu, či tabletu,” povedal na pondelňajšej tlačovej konferencii v priestoroch petržalskej Základnej školy Holíčska Jaroslav Taraba, predseda predstavenstva Tisport SK, a.s.

Na spolupracujúcich školách ponúka hokej a hokejbal alternatívu trávenia voľného času detí a mládeže. Tí sa postupne pripravujú a nasleduje výber 25-30 najtalentovanejších, ktorí pôjdu do hokejovej prípravky. Vytvorí sa tak väčšia konkurencia a zvýši sa tlak na kvalitu. Súčasťou projektu “Hľadáme nové hokejové hviezdy” je aj skauting s cieľom vyhľadávať najväčšie talenty.

Projekt dlhodobo podporujú svojím menom a aktívnou účasťou na podujatiach a tiež finančne i hviezdy slovenského hokeja, Marián Hossa, Michal Handzuš a Richard Lintner. “Kedysi sme hrávali hokej na ulici, dnešné deti už tú možnosť nemajú. Hokejové a hokejbalové ihriská ubúdajú, preto im treba dať tú možnosť na školách. Viac talentov znamená viac kvality. Možno týmto vychovávame našich nástupcov, aby mal kto nosiť Stanleyho pohár a Gagarinov pohár na Slovensko i v budúcnosti,” vyslovil želanie Michal Handzuš, ktorý sa tiež angažuje v projekte.

Komentáre

0